תערוכת צילומים

"זרעי קיץ"

אפרת סטרטינר מציגה צילומי טבע קיצי-מקומי

התערוכה מוצגת החל מ 20 למאי ועד 17 ליולי 2024 

*כל הצילומים המוצגים ניתנים לרכישה

בימים שני-חמישי 09:00-14:00, שישי 09:00-11:00

הכניסה חופשית 

"זִּרְעֵי קַיִּץ,
נִשָּׂאִים בָּרוּחַ –
מְעִירִים זִכְרוֹנוֹת,
מְעוֹרְרִים עֶרְגוֹנוֹת.
זִרְעֵי קַיִץ
בָּאִים בַּנְּחִירַיִם
ורוֹמְזִים אֵיזֶה קַיִץ
הוֹלֵךְ לִהְיוֹת…"

מאיר אריאל

בכל מה שקשור לטבע שסובב אותנו , הקיץ נתפס אצל רובינו כעונה השחונה. הצמחים הנמשים, היובש שכובש את הגבעות המוריקות, הצהבהבות שמגרשת ומחליפה את הטרי , הרענן והרטוב.

נדמה שהעולם נכנס בקיץ להילוך איטי יותר , והכל סביב מתנהל בעצלתיים- החום הלוהט והעייפות מכריעים את כולנו , וחלקנו נשטפים בגעגועים לקיץ של פעם , כמו מאיר אריאל- לחום שהיה נסבל , לקיץ של זיכרונות, של שהייה בחוץ מבלי לחוש בצורך להימלט.

אפרת סטרטינר , בצילומי הטבע שלה, מצליחה בכישרון רב להתל בנו ולגרום לנו לראות את הטבע הקיצי בעיניים ובלב אחר- דרך עדשת המצלמה שלה אנו חווים צמחים יבשים מתעוררים לחיים, קוצים בנאליים הופכים לתכשיטים, בוהק קיץ צובע את השדות באור יקרות. זרעי הקיץ מתפזרים, נישאים ברוח, ומעוררים תקווה לצמיחה מחדש ולהבראה של הטבע , של הנפש והלבבות של כולנו .

דרך צילומיה של אפרת אנחנו מצליחים לראות את היפה והמאיר בלא שלם ובלא מושלם, ומתאהבים בקיץ מחדש.

מרסל פרוסט אמר: "מסע הגילוי האמיתי אינו בנופים החדשים כי אם במבט החדש".

אפרת יוצאת למסע גילוי הרפתקני במקומות המוכרים לנו ביותר , שם היא מוצאת את הקסמים המרגשים ביותר . היא מזמינה את כולנו פשוט לעצור , להתבונן , לגלות את המיוחד והמרגש מתוך נופי השגרה, מתוך מראות היומיום, גם בתוך הפשוט והיבש, המוכר והרגיל. לשים לב לפרטים הקטנים, לראות את מה שסמוי מהעין ומתגלה רק כאשר מקשיבים ללב.

אפרת סטרטינר , תושבת גבעת עדה היא צלמת, עובדת סוציאלית, פוטותרפיסטית ומנחת סדנאות.

מאז חודש נובמבר וכמענה לצורך שעלה מהשבת השחורה בשבעה באוקטובר , אפרת משמשת גם כרכזת קלינית של המערך הטיפולי של מרכז חוסן חוף אשקלון .

אוצרות: נילי ססלר

 

Call Now Button